Visa fullständig version : Anonyma kommentarer spärrade
Anonyma kommentarer i fotoalbumet är nu spärrade pga att en del vägrar att sköta sig där. Tycker det är väldigt trist att man ska behöva strypa av funktioner för att vissa inte kan skriva som folk ...
Vill man kommentera bilderna i fotoalbumet måste man från och med nu vara registrerad och inloggad i forumet.
/ Eder webnisse Bergman
Jag håller med! Det är så pass enkelt att logga in sig. Förstår inte vissa kommentarer där det står "orkar inte att logga in"! Om man inte orkar med det hur orkar man då kommentera en massa bilder. Tråkigt att det behövs sådana åtgärder!
jag tycker att det är bra att ni har spärrat den funktionen... var många som bara skrev skit och om det är något man vill ska man stå för det! då kan man vara inloggad på sin andvändare också..
rickardo49
2004-01-08, 22:03
Originally posted by Charlie
jag tycker att det är bra att ni har spärrat den funktionen... var många som bara skrev skit och om det är något man vill ska man stå för det! då kan man vara inloggad på sin andvändare också..
Håller med charlie, ibland måste saker fixas. Ni moderatorer har ju inte tid att sitta och rota igenom fotoalbumet efter oseriösa kommentarer hela dagarna. Men jag måste säga utan det här fotoalbumet som bergman kanske fler har skapat hade det inte funnits lika mycket fiskebilder på nätet som det finns idag.
Jag är glad och ledsen på en gång. Jag var länge emot sådana inlägg, men samtidigt för att forumet skulle vara mer öppet. Men jag vet att allt som är fritt och öppet skall missbrukas nån gång. Och det var det just hände! Tyvärr!
Åt andra hållet det är inte svårt att logga in. Oavsätt vad det sägs.
ja man blev väldigt less på alla som klagade och kom med dumma kommentarer och sen inte kunde stå för det... Helt rätt beslut
Och för det andra varför skall moderatorerna satsa sin fritid att granska inlägg och ta bort sånt som inte passar. Hur många är villiga att "förlora" så mkt. tid? Inte jag. Jag hjälper gärna om det behövs, men om jag kan göra samma sak lättare då gör jag.
supratress
2004-01-09, 01:42
Tycker jag är ett utmärkt initiativ, Bergman! Har man en åsikt ska man våga stå för den med rätt "nick", annars kan man lika gärna låta bli.
Quivertip
2004-01-09, 11:58
Instämmer
Har märkt stor skillnad redan i fotoalbumet. Inte en enda konstig inlägg på senaste dagarna... Tack till er alla som har förståelse för oss moderatorer! ;)
fan va bra!! aplåderar MR B ;)
vBulletin® v3.7.4, Copyright ©2000-2008, Jelsoft Enterprises Ltd.