Allmänt meddelande
Collapse
No announcement yet.
Ny gammal i Uppsala
Collapse
X
-
Ligger tyvärr åt helt fel håll så dit kanske vi provar ngn dag när vi är hemma men tack iaf
-
Det absolut enklaste och säkraste är skokloster. Väldigt lätt fiskat där och ligger nära till hands.
Lämna en kommentar:
-
Har landställe i Uppsala län och kommer förmodligen tillbringa många timma ute på sjön i sommar. Ska försöka fiska mig runt i sjöar huvudsakligen på Hållnäskusten och kanske även testa havet. Har du några bra tips på sjöar där man hyfsat lätt kan traila i en mindre båt?
- Gillar 1
Lämna en kommentar:
-
Jag skickade pm. Finns några fina ställen men Älvkarleby är nånting att satsa på om du har tid och bil. Oerhört fin natur och bra fiske. Sen finns det gimo damm, Tämmaren, Rastjön Hjällsjön ochFärnebofjärden för att nämna några. Finns några smultronställen till förutom Mälaren då så vi har närmast för oss utan båt.
- Gillar 2
Lämna en kommentar:
-
Tjena! Är själv från Uppsala och har lite svårt med fiskevatten. Speciellt utan båt! Känner du till något bra fiskevatten i närheten så hade jag varit tacksam om du kunde dela med dig.
Tack på förhand!
- Gillar 1
Lämna en kommentar:
-
Ny gammal i Uppsala
Ny gammal. Har återupptagit fiskandet efter många års paus. Hitta forumet och tänkte att jag tittar in.Taggar: Ingen
- Gillar 3
Foton
Collapse
Det finns inga resultat som uppfyller dessa kriterier.
Relaterat
Collapse
Det finns inga resultat som uppfyller dessa kriterier.
Lämna en kommentar: