StorFisken: En morgontur - Fiskesnack.com - För oss bakom flötet...

Allmänt meddelande

Collapse
No announcement yet.

StorFisken: En morgontur

Collapse
X
 
  • Filter
  • Klockan
  • Visa
Clear All
new posts

  • StorFisken: En morgontur

    Efter en lång arbetsvecka då det hade vart stekande värme så längtade jag såklart ut på sjön, så det fick bli en väldigt tidig morgontur på lördagen.
    Hade nog räknat med att det skulle vara lite varmare för de första timmarna var lite kyliga men det gick snabbt över när himmeln klarnade upp och solen stekte på.
    Plockade bara med mig två haspelspön då jag tänkte kolla om abborre eller gös var på hugget. Tycker det är fantastisk skoj att stå och dänga med några små jiggar och hoppas på det bästa.
    Kanske inte det effektivaste sättet att fiska gös på men här är det prioritet på att det skall vara roligt och avkopplade och blir det några fiskar så är det en bonus.
    Blev i alla fall två gösar och några gäddor och abborrar. Inga stora firrar men ändå sköna fighter på de lätta fiskeprylarna.




    Läs mer...

    (Detta inlägg har postats automatiskt)
    [FONT="Verdana"]Mvh
    Oskar
    [/FONT]

    [FONT="Verdana"]Storfisken.nu[/FONT]
    [FONT="Verdana"]King of Mälaren[/FONT]

Foton

Collapse

Det finns inga resultat som uppfyller dessa kriterier.

Relaterat

Collapse

Ämnen Statistik Senaste inlägg
Startad av Swamp, 2019-12-02, 10:30
4 svar
3 162 visningar
0 gillar
Senaste inlägg mikejohnson  
Startad av Xerup, 2022-07-06, 19:49
91 svar
7 068 visningar
0 gillar
Senaste inlägg Xerup
av Xerup
 
Arbetar...
X