Tänkte köpa nytt flytplagg, . Har sunridge röd nu men den är stor för mig som e smal o lång (2m). Måste finnas något som är mer "figursytt" så att säga.Tips någon?
Allmänt meddelande
Collapse
No announcement yet.
Flytoverall för långa?
Collapse
X
-
Kolla på Mullion de flesta av deras modeller kan beställas med extra långa ben och ärmar men med bibehållen size på själva kroppen, inte lagervara dock men det finns iaf.
Sen är det ju inte fel att Mullion gör marknadens bästa flytoveraller (överledvnadsdräkter inte medtaget) iaf enligt mig!
Kör själv med en Mullion Aqua Float Classic som är en kanonbra flytoverall visst inte billig idag ca 3500 kr men värd varenda krona med sin komfort och värmeförmåga.
Kommentera
-
Håller med rospigg.
Är själv 202cm lång och har letat med ljus och lykta efter flytis. Hittade till slut Mullion, värd varenda krona!! kan bara rekomendera!!
MVH//Richard
Kommentera
Foton
Collapse
Det finns inga resultat som uppfyller dessa kriterier.
Relaterat
Collapse
| Ämnen | Statistik | Senaste inlägg | ||
|---|---|---|---|---|
|
Startad av .art, 2025-06-01, 21:34
|
3 svar
259 visningar
0 gillar
|
Senaste inlägg
|
||
|
Startad av Aejohansson, 2025-09-12, 19:04
|
3 svar
197 visningar
0 gillar
|
Senaste inlägg
av Aejohansson
2025-09-13, 08:11
|
||
|
Startad av Westley Richard, 2025-10-29, 21:08
|
0 svar
119 visningar
0 gillar
|
Senaste inlägg
|
Kommentera