Ursprungligen postat av jerkasbackforpicks!
Allmänt meddelande
Collapse
No announcement yet.
Meta id?
Collapse
X
-
-
Ok, tack så mycket... Då får det bli lite flötmete efter vit fisk eller predator mete ett tag istUrsprungligen postat av LinålenJag gör det i en strömkant av något slag. Så man får hjälp av strömmen att föra ut brödbiten från land. Ingen (id)e´ just nu. Du måste vänta tills de stiger. Maj.
Kommentera
-
Dessa har jag inte hittat på kartan: Timmy´s (hittat massa sandgrund runt museumet), gamla badhuset och kanikenäset.Ursprungligen postat av LinålenFinns flera bra Idställen. Gubbholmen är ju redan nämnd, hedenfåran nedanför reningsverket, sandgrund, nedanför Timmy´s, gamla badhuset, jakobsbergsbron, kanikenäset är några platser jag fått id. Frilina med flytande bröd bl.a. Sluurp, sluurp....
Kommentera
-
E det Kaplandsbron du menar då?Ursprungligen postat av jerkasbackforpicks!Om det är isfritt i älven så kan du så klart plocka någon köldstel stationär fisk. Men något mängdfiske snackar vi ju inte om.. Annars brukar norsälven, nere vid bron (på den ruttna bryggan) nära mynningen ge ifrån sig lite id precis efter islossning!
Kommentera
-
Har mest hamnat på Bishops arms än så länge....Ursprungligen postat av këffdu hamnar lätt på timmys när du är ute och slirar på fredagar och lördagar=) så lär känna stan så kommer du vare sig du vill eller inte att hamna där
Edit: Aha..... det e ett gatukök
Senast ändrad av erki; 2006-03-30, 12:28.
Kommentera
-
Linålen
Dessa ingår det att veta var de är om du ska bli hemtam i Kallsta.Ursprungligen postat av erkiDessa har jag inte hittat på kartan: Timmy´s (hittat massa sandgrund runt museumet), gamla badhuset och kanikenäset.
Museet är rätt. Men alla äldre som varit i Karlstad vet var Sandgrund ligger och vad det innebar. Numera heter stället BlueMoonBar.
Kommentera
-
Aha, dansband stället =)Ursprungligen postat av LinålenDessa ingår det att veta var de är om du ska bli hemtam i Kallsta.
Museet är rätt. Men alla äldre som varit i Karlstad vet var Sandgrund ligger och vad det innebar. Numera heter stället BlueMoonBar.
Det har blivit en hel del promenerande, ska strax ta en promenad ner till Örsholmstjärnen.
Kommentera
Foton
Collapse
-
Svar till Metare, dags att vakna! ;)av FlexDagens pass...4 Foton
-
Kanal: Mete - Allmänt
2026-08-26, 17:28 -
-
Svar till Metare, dags att vakna! ;)av FlexFösta passet för i år...3 Foton
-
Kanal: Mete - Allmänt
2026-08-21, 16:53 -
Relaterat
Collapse
| Ämnen | Statistik | Senaste inlägg | ||
|---|---|---|---|---|
|
Startad av Sir Fish-a-lot, 2015-06-24, 10:36
|
696 svar
52 490 visningar
1 gilla
|
Senaste inlägg
av efc__
2026-08-27, 16:03
|
||
|
Startad av Donkeykong, 2026-05-30, 11:52
|
13 svar
587 visningar
0 gillar
|
Senaste inlägg
|
||
|
Startad av Najad, 2026-08-24, 17:28
|
2 svar
142 visningar
0 gillar
|
Senaste inlägg
av Najad
2026-08-24, 19:47
|
Kommentera